Chcete ponúkať občerstvenie? Dôležité je to správne miesto

Prišli ste s podnikateľským plánom a dokonca sa vám činnosť podarilo zrealizovať? Gratulujem! No pokiaľ sa jedná o poskytovanie tuctových služieb ako napríklad pohostenie, nie ste jediní a po okolí narazíte na konkurenciu. Isto sa záujem ľudí začne orientovať aj na Váš podnik, ale s okolitou konkurenciou to nebude také jednoduché, lenže čo robiť? Vhodné miesto k otvoreniu menšej prevádzkyje tak dosť podstatným faktorom ovplyvňujúcim výšku nášho úspechu, čiže ziskov a zákazníkov. No otvoriť podnik niekde na samote, kde nevkročí ani noha, to bude zrejme ešte horší prípad. Ako to teda funguje?

limonáda

Za také miesto, kde sa denne vyskytuje masa ľudí možno považovať železničnú stanicu, železničné podchody, železničné nábrežie, ako aj neďaleké okolie. Tomuto prostrediu hrá do karát ešte jeden významný fakt a to že ľudia sú v tomto areáli vyčerpaní, alebo ich čaká vyčerpávajúca činnosť, čiže majú potrebu dobiť energiu kávou, pivom, malinovkou, ale aj chutným jedlom. Je tu určitá záruka či pravdepodobnosť úspešnosti v podobe návštevnosti, no zamyslime sa aj nad druhou stránkou veci. Určite si zakladáte i na čistom a luxusne pôsobiacom imidži prevádzkarne.

Ja Vám síce verím (a určite nie som jediný), že Váš podnik je čistý a ponúkate čerstvé i hygienicky nezávadné potraviny, verím, že prevádzku udržujete v čistote, ale akýsi podvedomý pocit väčšiny ľudí sa spája s tým, že železničná stanica a tento priestor sa chtiac-nechtiac spája s akousi odpudivou myšlienkou nečistoty a smradu. Preto viacero solídnych prevádzok uprednostňuje iný priestor, napríklad o kúsok ďalej v meste. Mesto budí luxusnejší, solídnejší dojem a tento dojem sa prevádza aj na prevádzku, v akej si chce človek oddýchnuť a pochutiť.
Alebo poznáme iný, tiež úspešný spôsob, kedy sa prevádzka môže nachádzať v krásnej rekreačnej časti mesta určenej k odpočinku. Vo veľkej miere ho navštevujú bohatí turisti, rekreujúci sa cudzinci, ale v podstate aj bežné rodinky v čase voľna.

doprava

A možno nechceme mať s mestom nič spoločné a zavítame do areálu disponujúcim krásnou prírodou, jazierkom a okolitými lesmi. Aj takéto prostredie je vyhľadávané a prevádzka s občerstvením sem proste pasuje a teší sa svojej klientele, i keď len sezónnej. Počas zimných a daždivých dní to však neplatí.