Ako si zariadiť byt v štýle Feng Shui?

1.      Hlavný vchod do domu/bytu by mal byť riadne osvetlený a chránený pred vonkajšími vplyvmi. Dvere by sa mali otvárať dnu, aby povolili energií Chi (dobrá, pozitívna energia) bezproblémový vstup. Vo vnútri by nemali byť zábrany, aby sa Chi neodrazila späť von.
chodba v hotelu
2.      Pôdorys domu by mal byť, čo najpravidelnejší, aby podporoval tok energie.

3.      Prvú miestnosť by ste mali voliť uvážlivo. To, čo uvidíte ako prvé, môže výrazne ovplyvniť vašu náladu a cítenie. Ak uvidíte spálňu, doľahne na vás únava. Ak pracovňu môže sa z vás stať workoholik.

4.      Najdôležitejšia miestnosť by sa mala nachádzať uprostred domu, aby tak bola chránená pred vonkajšími vplyvmi.
tmavá postel
5.      Zrkadlá by ste nikdy nemali umiestňovať tak, aby smerovali na posteľ. Hovorí sa, že takto umiestnené zrkadlá pozývajú do miestnosti zlých duchov. Odraz v zrkadle by mohol spôsobiť neveru a priniesť tak do vzťahu tretiu osobu.

6.       Posteľ by ste mali umiestniť tak, aby hlava smerovala k stene. Najpriaznivejšie je, ak máte z postele výhľad na dvere. Posilní to váš pocit bezpečia. Pod ňou by ste nemali nič skladovať, aby ste podporili prúdenie pozitívnej energie.

7.      Ak zvolíte do miestnosti veľmi tmavé farby, počítajte s tým, že pohltia časť pozitívnej energie. Preto radšej voľte svetlejšie alebo neutrálne odtiene.

8.      Elektroniku by ste počas spánku mali vypnúť. Pohlcuje pozitívnu energiu a narúša spánok.

9.      Ak si chcete nájsť partnera, umiestnite posteľ tak, aby bol k nej prístup z oboch strán. Taktiež na obe strany postele umiestnite rovnaký nábytok, aby nevznikala vnútorná závisť partnerov.

10.  Pri umiestňovaní pracovného stola myslite na to, aby ste mali za chrbtom stenu a výhľad na dvere – tým sa budete cítiť bezpečnejšie a viac chránene.

11.  Do priestoru umiestnite veľa rastlín. Dodajú vášmu domovu veľa energie Chi. Najvhodnejšie sú kvety s oblými lupeňmi a bez ostrých hrán. Rastliny ako kaktus, svokrine jazyky presekávajú pozitívnu energiu.
feng-shui kameny
12.  V jedálni by ste mali uprednostniť okrúhly alebo oblý stôl pred hranatým, ktorý stavia ľudí oproti sebe. Oblé hrany zlepšujú prúd toku energie.

13.  Ostré rohy smerujúce do častí, v ktorých sa často zdržiavate na vás môžu namieriť negatívnu energiu. Najhoršie sú keď smerujú smerom k posteli, k sediacemu človeku alebo na vchodové dvere. Znížte ich pôsobenie nasmerovaním inam alebo použitím oblých hrán.