Ako si predĺžiť mladosť

Každá žena chce byť čo najdlhšie krásna a to v každom veku. Bohužiaľ čas neoklamete, beží ako splašený kôň a my nemáme šancu ho v žiadnom prípade dobehnúť. Zo začiatku skúšame prírodné prostriedky a babské rady, ale tie nám môžu fungovať len po veľmi obmedzenú dobu. Ako prejde magická tridsiatka, tak začneme mať pocit, že to bude iba horšie a desíme sa každej vrásky, ktorú zahliadneme v zrkadle.
stejný úsměv
Všeobecne sa radí, že by sme mali mať vyváženú stravu, veľa spánku, čerstvý vzduch, dostatok pohybu a hlavne duševnú pohodu. Ale nie vždy sa dá všetko dodržať. Preto si kupujeme drahé kozmetické prípravky a skúšame rôzne procedúry, ktoré sľubujú zázraky. Čo ale robiť, keď všetko zlyhá?

Asi najviac nás trápia mimické vrásky, ktoré môžu byť plytké aj hlbšie. Jedná sa o efekt bežného starnutia našej pleti, ktorý sprevádzajú zmeny výrazu v tvári. Radosť, smútok, plač, hnev – to všetko sa na vás podpíše. Lekári tvrdia, že je navyše získavame tiež bezúhonne vďaka pohybom svalov v tvári, keď spíme.

Väčšinou sa používajú dva postupy – špeciálne krémy a injekcie s botoxom. Inovatívna metóda je napríklad ihličková radiofrekvencia.Principom tejto metódy je riadený prienik sady tenkých ihličiek  do vopred stanovené hĺbky v koži. 

Na našej tvári sa najviac podpisuje životný štýl, ktorým žijeme. Mali by sme sa vyhýbať dlhému nočnému bdeniu, drogám, alkoholu, stresu, fajčenie, jednoducho všetkému čo nás skutočne veľa zaťažuje.
Spočiatku sa mimické vrásky objavujú medzi obočím, neskôr na čele, okolo očí a pier. Postupom času ich prijmete za svoje, ale boj s nimi rozhodne nehodláte vzdať. Zrazu ste len obyčajným pozorovateľom, ktorý vidí, ako ide jeho pleť takzvane ku dnu. Ak máte suchú pokožku starnutie je viac viditeľné a rýchlejšie. U mastnejšie pleti je tento proces pomalší.

Začnete sa obzerať po skúsenej kozmetičke, ktorá vám poradí, aké krémy a značky používať. Môžete nakupovať produkty priamo od nej, alebo napríklad z lekárne, kde je väčšinou kozmetika kvalitnejšia a hypoalergénna. Ak chcete skutočné výsledky, počítajte s tým, že si siahnete hlbšie do peňaženky. Okrem toho môžete vyskúšať aj rad kozmetických zákrokov, ktoré vám zaručia ďaleko rýchlejšie a pri ich opakovaní aj trvalejší efekt. Niekedy tieto procedúry ale nemusia byť úplne príjemné.
radost v očích
Hlavne by ste nemali zabúdať na pár zásadných vecí:
1)     Spite minimálne osem hodín denne a to na chrbte.
2)     Pravidelne starajte o svoju pleť.
3)     Nezabúdajte sa večer pravidelne odličovať.
4)     Každý mesiac by ste mali chodiť na kozmetiku.
5)     Kvalitná starostlivosť je základ.
 
Hlavne sa neberte príliš vážne. Spomeňte si na svoju babičku, ktorá vedela starnúť s gráciou. Aj vrásky vám môžu pristať!