Ako na výber vysokej školy

  1. Vzdialenosť od domova

Prvé kritérium, ktoré rozhodne stojí za povšimnutie je vzdialenosť, v ktorej sa vaša vybraná škola nachádza. Či už ste domased alebo sa chystáte vyletieť z hniezda, porozmýšľajte koľko času s rodinou ste ochotný obetovať, pretože samotné dochádzanie je veľmi náročné. Pokojne sa môže stať, že prah vašej izby prekročíte raz za mesiac. Mnohým mladým takýto život vyhovuje. Pokiaľ ste ochotný sa vzdať každodenného maminho obeda a zvládnete upratovanie, tak si vaše hľadanie môžete rozšíriť na vzdialenejšie miesta, pokojne i zahraničie.

vzdělání

  1. Výška výplaty

Nie je žiadnym tajomstvom, že väčšina ľudí si dá námahu vyštudovať, pre vidinu lepšej a najmä bohatšej budúcnosti. Samozrejme, peniaze sú dôležité, ale ak je vaša vízia pekné auto a drahá dovolenka, určite popremýšľajte, ktorým smerom sa vydáte. Napríklad manažment by mohlo byť to pravé, prenechajte miesto na lekárskej fakulte a školách s humanitným zameraním ľuďom, ktorí majú primárne snahu pomáhať.

  1. Recenzie

Prvé kroky, ktoré vedú dnešní mladí ľudia sú na sociálne siete. Ak budete mať trošku čas, skúste si dať námahu poprezerať si rôzne fóra alebo skupinky na facebooku, rozhodne natrafíte na mnoho zaujímavých informácií, pretože niet nad osobné skúsenosti. Ak máte niekoho, kto školu navštevuje osobne, máte prácu uľahčenú.

  1. Zameranie školy

Určite nemenej dôležitý bod, ktorý rozhoduje o vašom  zameraní a ďalšej špecializácií . V tomto prípade by rozhodnutie nemalo byť náročné, pokiaľ nie ste skutočne unikát a na strednej škole vás bavili všetky predmety. Najpopulárnejšie sú ekonomické smery, ale rozhodne nezaostávajú
ani prírodovedecké školy a taktiež stále populárnejšia medicína či právo. Je len na vás, ako sa rozhodnete.

kniha

  1. Vaša intuícia

Máte úžasný talent na spievanie, ale okolie je presvedčené, že s tým nemáte budúcnosť? Samozrejme, racionálne zhodnotenie situácie je veľmi dôležité, keďže v tomto prípade je druhá šanca mierne komplikovaná, ale vytesniť všetky pocity nie je taktiež úplne rozumné. Pokiaľ ste si istý svojich kvalít a viete, že nič iné vás natoľko neoslovilo, nasledujte svoje sny. Raz keď sa obzriete budete nakoniec sklamaní nie z vecí, ktoré ste urobili, ale z vecí, ktoré ste neurobili.