Ako často si umývať svoje vlasy?

Všetko sa zaoberá podľa typu vlasov, životného štýlu a osobných preferencií. Naozaj neexistuje žiadne pravidlo, koľkokrát by ste si mali umyť vlasy.

žena
 
Radšej dvakrát umy.
          Keď si umyjete vlasy uistite sa, že ste si ich umyli dobre. Uistite sa, že ste vlasy dvakrát očistili pomocou šampónu, ktorý je špecifický pre vaše potreby vlasov. Prvá vrstva šampónu odstráni nečistoty, druhá bude ošetrovať vlasy. Váš typ vlasov je tiež hlavným faktorom pri rozhodovaní, ako často umyť vlasy. Typy suchých vlasov môžu skutočne vyžadovať viac umývania, ale s menším množstvom šampónom. Jedinci s veľmi suchými vlasmi sa domnievajú, že umývanie menej je lepšie. Ale počas dňa sa vlasy prirodzene dehydrujú z vetra, znečistenia, slnka atď. Niekedy stačí len spláchnutie vodou a používanie kondicionéru.
 
Štruktúra vlasov ?
Suché vlasy, by sa mali umyť maximálne dvakrát do týždňa pomocou šampónu bez síranov a vysokej koncentrácie hydratačných látok a pomôcť zmierniť dehydratáciu.
Mastné vlasy, by sa mali umývať, každý deň šampónom, ktorý má extra jemné povrchovo aktívne látky bez síranov a žiadne kondicionéry, silikóny, oleje.
Normálne vlasy sa musia umyť tak často, ako je to potrebné, s receptom, ktorý má mimoriadne bez sérové povrchovo aktívne látky a mierne hladiny zvlhčujúcich zložiek, ako je glycerín a sodík.

foukání

Kučeravé, rovné vlasy ?
          Ak si nie ste istý svojim typom vlasov, rozhodnite sa pre strednú cestu. Optimálna frekvencia umývania vlasov, je každé 2-3 dni. Menej často, ak máte prirodzene kučeravé vlasy, pretože nemajú sklon mastiť sa tak rýchlo, ale častejšie ak trpíte akýmkoľvek druhom pokožky hlavy. Ak máte krátke vlasy, umývanie každý deň je v poriadku, pretože netrpí tým istým problémom s opotrebovaním kvôli štýlu.

          Nechať šampón na svojich koreňoch po dobu troch minút po ľahkej masáži, aby ste mohli jemne očistiť vlasy bez dráždivosti pokožky hlavy. To tiež pomôže zabrániť lupinám. Nečistite konce, namiesto toho jednoducho nechajte šampón opláchnuť na konce, aby ste ich príliš nevysušili.