Aj keď o čosi drahšie, no určite krajšie.

Elektróny sú hliníkové disky na autá, ktoré sú síce drahšie ako plechové, majú však mnoho výhod. Aj preto sa už používajú bežne a pre ich pozitívne vlastnosti čoraz viac. Vyrobené však boli pôvodne pre pretekárske autá. Hliník je pri ich výrobe kombinovaný s ďalšími kovmi, hlavne s horčíkom. Táto kombinácia znamená, že sú ľahké, ale silné a pevné. Keďže majú výrazne nižšiu hmotnosť, aj koleso auta je tým pádom ľahšie a lepšie reaguje pri zmene smeru jazdy. Sú zároveň lepší vodič tepla a pri brzdení ho lepšie odvádzajú. Lúče elektrónov taktiež pomáhajú pri ochladzovaní brzdného mechanizmu kolesa, nakoľko vzduch ľahšie prúdi v týchto tzv. lúčoch. Ich výhodou sú jednoznačne lepšie jazdné vlastnosti auta.

Elektróny na auto

Sú vyrábané v rôznych variantoch, taktiež viacerých farbách, no najčastejšie sa predáva strieborná. Toto prevedenie má menej náročný výrobný proces a je aj všeobecne obľúbené. Ale aj tak je ich výroba celkom zaujímavá. Disky sa odlievajú buď gravitačným spôsobom, kedy sa roztavený hliník leje do formy, a to zvrchu, alebo nízko-tlakovým spôsobom, kedy sa tento roztavený hliník do formy naťahuje zo spodu pomocou trubice. Disky sa môžu aj kovať, a to tak, že sa ťažko tonážnym úderníkom tvaruje rozohriaty hliník do tvaru kolesa. Takéto elektróny sa používajú najmä pre športové autá, nakoľko práve pre ne musia byť kolesá ľahké, čo súvisí s čo najvyššou dosahovanou rýchlosťou vozidla.

Disk davinci black mirror

Ďalším dôležitým faktorom ukončenia správneho výrobného procesu je testovanie diskov, čo zvyšuje ich hodnotu na trhu. Existuje množstvo výrobcov, ktorí sa sústreďujú na parádny dizajn, no je mnoho momentov, ktoré sa pri výbere musia zohľadňovať.

Aj v tomto odvetví sú na to špecialisti a ponúkajú elektrony https://www.najdisky.sk/, teda aku disky či hliníkové disky od renomovaných výrobcov, ako sú Tomason, Diewe Wheels, Sparco, OZ Racing, či MSW. To sú známe značkové disky, no nie je problém tu objednať disky na zákazku, a to takých značiek ako sú Eta Beta či Deluxe Wheels. Ponúkajú 100 % originálny tovar, montážne príslušenstvo zdarma a navyše aj servis. Môžete si vybrať podľa rôznych parametrov, ako sú priemer, šírka či rozteč. Naozaj parádne elektróny na vaše auto.