Ako sa starať o pleť?

My ženy to veľmi dobre poznáme. Aj keď sa snažíme svoju pleť pravidelne čistiť a starať sa o ňu, stále sa nám tvoria vyrážky. Robia sa nám, nech je akékoľvek obdobie a nech nás čaká naozaj úplne čokoľvek. Nech používame tie najlepšie prípravky, ktoré majú prírodné zloženie, stále sa s tou pleťou iba trápime. Starostlivosť o pleť však nie sú len krémy a pravidelné odličovanie predtým, než ideme spať. Je to oveľa viac ako len to. A hlavne vtedy, keď máte s pleťou nejaký problém. Začnite to riešiť skôr, ako sa vaša pleť ešte viac zhorší.

modelka

Dávate si pozor na to, čo jete?
Možno vás to vôbec neprekvapí, ale vaša pleť je najviac ovplyvnená tým, čo jete. Jedlo je jednoducho základ, ktorý sa na vašej pleti bude vždy odrážať. Ak jedávate len mastné a vyprážané jedlá, nemôžete sa čudovať, že je vaša pleť mastná a samá vyrážka. Musíte si dávať pozor na to, čo jete, inak budete mať pleť takú mastnú, že sa bude podobať na olej po vyprážaní rezňov. A to predsa nechcete.

Pijete veľa vody?
Pitný režim má na vašu pleť taktiež neskutočný vplyv. Hlavne preto, že vaša pleť potrebuje výživu a hydratáciu, ale len v podobe čistej vody. Nemôžete preto piť príliš veľa sladkých nápojov, jednoducho sa to na vašej pleti vždy odrazí. Rovnaké to je ale aj s pitím alkoholu. Väčšina ľudí má po pití alkoholu veľmi suchú pleť, na ktorej môžete vidieť až suché mapy či škvrny. Dávajte si na to pozor a snažte sa alkoholu vo väčšom množstve vyhýbať oblúkom.

kráska

Akú kozmetiku používate?
Darmo, že máte doma kvalitnú kozmetiku, ak vôbec nie je určená na váš typ pleti. Ak sa po každom odlíčení hneď vyhádžete, je to znamenie, že by ste mali zmeniť značku. Alebo by ste si mali kúpiť kozmetiku, ktorá odpovedá typu vašej pleti. Najlepšie je, keď používate kozmetiku na citlivú pleť, pretože práve tá je väčšinou bez agresívnych zložiek.